Dobrowolne ubezpieczenie dzieci w roku szkolnym 2018/2019

Zapraszamy rodziców i prawnych opiekunów do zapoznania się ze szczegółami dobrowolnego ubezpieczenia dzieci w Powszechnym Zakładzie Ubezpieczeń:

Więcej na stronie http://www.pzu.pl/

Informacja dot stypendium szkolnego 2018/2019

Szanowni Rodzice i Opiekunowie

Wnioski o stypendium szkolne na rok szkolny 2018/2019 mogą być składane w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej do 15 września 2018 r.

W poniższych plikach znajdą Państwo szczegółowe informacje:

Pouczenie o sposobie wypełniania wniosku

Procedura BIP

Wydatki kwalifikowane

Regulamin korzystania z darmowych podręczników lub materiałów edukacyjnych

Zapraszamy wszystkich rodziców i prawnych opiekunów do zapoznania się z Regulaminem korzystania z darmowych podręczników lub materiałów edukacyjnych.

Danie obiadowe

Alergeny

19.10.18

Zupa rybna z miruny na jarzynach z koncentratem pomidorowym, pieczywo pełnoziarniste, banan.

22.10.18

Pieczarkowa na mięsie wieprzowo-drobiowym, pieczywo pełnoziarniste, jogurt owocowy.

23.10.18

Udko pieczone, ziemniaki, sałata lodowa z papryką i śmietaną, kompot, jabłko.

24.10.18

Krupnik jęczmienny na mięsie wieprzowo-drobiowym, pieczywo pełnoziarniste, serek homogenizowany.

25.10.18

Makaron z serem, truskawkami i jogurtem naturalnym, lemoniada z cytryną, papryka do chrupania.

26.10.18

Ryba smażona, ziemniaki, surówka wielowarzywna, herbata z cytryną, jabłko.

29.10.18

Zarzucajka na mięsie wieprzowym z kiełbasą, pieczywo pełnoziarniste, banan, marchewka do chrupania.

30.10.18

Kotlet drobiowy, ziemniaki, marchewka z groszkiem zasmażana, kompot, gruszka.

31.10.18

Barszcz ukraiński na mięsie wieprzowo-drobiowym, pieczywo pełnoziarniste, sok owocowy.

5.11.18

Pomidorowa na mięsie wieprzowo-drobiowym z makaronem, paluch z serem.

LEGENDA DO ALERGENÓW

SUBSTANCJE  LUB  PRODUKTY POWODUJĄCE ALERGIE LUB REAKCJE NIETOLERANCJI

1. Zboża zawierające gluten, tj. pszenica (w tym orkisz i pszenica khorasan), żyto, jęczmień, owies lub ich odmiany hybrydowe, a także produkty pochodne.
  2. Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą)
  3. Jaja i produkty pochodne.
  4. Orzechy, tj. migdały, orzechy laskowe, orzechy włoskie, orzechy pistacjowe, orzechy makadamia.
  5. Gorczyca i produkty pochodne.
  6. Nasiona sezamu i produkty pochodne.
  7. Ryby i produkty pochodne.

eDziennik konta rodziców

Dzięki wprowadzeniu Zintegrowanego Systemu Zarządzania Oświatą rodzice i opiekunowie uczniów klas I-VII zyskali bezpłatny dostęp do elektronicznego dziennika, a tym samym mogą śledzić postępy w nauce, oceny i frekwencję dzieci. Aby móc zalogować się do systemu potrzebne jest założenie indywidualnych kont - będą one tworzone przez wychowawców klas, w oparciu o dostarczone przez rodziców podpisane oświadczenia z niezbędnymi informacjami. Więcej szczegółowych informacji zawartych jest w poniższych dokumentach:

pismo Sekretarza Miasta do rodziców

instrukcja uzyskania hasła do systemu     oświadczenie rodzica

OFERTA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY NA ZAJĘCIA TANECZNE

AQUAPARK RADOM ZAPRASZA

DO STUDIA „INSPEKTORAT TAŃCA” CYRYLA PROCHONOWA

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty

STUDIA TAŃCA dla dzieci  i młodzieży w wieku od 4 – 25 lat

w kompleksie rekreacyjnym w Centrum Słonecznym w Radomiu przy ul. Chrobrego 3

„Wyprawka Szkolna” w roku szkolnym 2016/2017

W ramach Rządowego Programu „Wyprawka Szkolna” w roku szkolnym 2016/2017 pomocą mogą zostać objęci (bez względu na sytuację materialną i życiową) uczniowie:

• słabowidzący,
• niesłyszący,
• słabosłyszący,
• z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim,
• z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym,
• z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją, z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera,

posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego,

o którym mowa w art. 71b ust. 3 ustawy z dnia 7 września 1991 r.o systemie oświaty,

pobierający naukę w klasach VI szkoły podstawowej, klasach III gimnazjum, w zasadniczych szkołach zawodowych oraz liceach i technikach.

Uczniowie klasy I – III szkoły podstawowej, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym, w przypadku, gdy nie korzystają z podręcznika do zajęć z zakresu edukacji: polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej i społecznej, zapewnionego przez ministra, mają możliwość uzyskania wsparcia finansowego na zakup materiałów edukacyjnych.

Wnioski o dofinansowanie zakupu podręczników należy składać

do 8 września 2016 r. do pedagoga szkolnego.