Szkolny Konkurs J. Angielskiego "20 Questions about England"

ANGLOMANIACY!

'20 questions about Northern Ireland'

Już 24 września rusza kolejna edycja szkolnego konkursu j. angielskiego. W tym roku będzie on dotyczył wiedzy o Irlandii Północnej. W każdy poniedziałek na szkolnym facebooku, stronie internetowej szkoły zamieszczane będą pytania konkursowe w j. angielskim.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas 4-8. Odpowiedzi należy dostarczać w formie pisemnej w j. polskim lub angielskim do p. Marty Skałbani przed ukazaniem się następnego pytania, czyli do następnego poniedziałku.

Laureatami konkursu zostaną uczniowie, którzy udzielą i dostarczą poprawnych odpowiedzi na wszystkie pytania. Na zwycięzców czekają nagrody.

Zaczynamy od 24 września!!!

Zapraszam serdecznie!

Marta Skałbania

Pytanie 6:

What is Derry?

Odpowiedzi należy dostarczć do 05.11.2018r. do p. Marty SkałbaniUśmiech

Pytanie 5:

When did Northern Ireland gain independence?

Pytanie 4:

When is St Patrick's Day celebrated?

Pytanie 3:

What is the currency of Northern Ireland?

Pytanie 2:

Who is the patron of Northern Ireland?

Pytanie 1:

What is the capital of Northern Ireland?