Zakończenie projektu edukacyjnego UNICEF

Po raz drugi nasza szkoła przystąpiła do akcji UNICEF-u. Akcja na terenie szkoły rozpoczęła się w grudniu, gdzie uczniowie zapoznali się z sytuacją w Mali.

Następnym etapem akcji było przygotowanie książki przez chętne dzieci. W sumie dotarło do nas 14 książek. Pod koniec lutego książeczki zostały wystawione na sprzedaż. Kwota jaką udało nam się zebrać to 120 zł.

W tym miejscu chcieliśmy bardzo serdecznie podziękować uczniom i ich rodzicom za wykonanie i zakup książek.

 

Koordynatorzy akcji: M. Liwanowska i M. Staszewska

WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA - Mia będzie reprezentantką "Dziewiątki"

Zakończyliśmy przedostatni etap akcji WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA. Ogromne słowa podziękowania należy skierować do naszych uczniów i ich rodziców, którzy nie zawiedli. Gdyby nie oni, nie byłoby tych pięknych i jedynych w swoim rodzaju laleczek. To dzięki uczniom i rodzicom możemy realizować tę piękną misję w naszej szkole. Kwota, którą uzbieraliśmy to 835 zł. Pieniądze zostały przekazane wraz ze sprawozdaniem z przebiegu akcji na konto UNICEF Polska.

W ramach akcji zostanie przeprowadzony konkurs na Najbardziej Oryginalną Laleczkę Projektu. Głosowanie będzie odbywać się na oficjalnym fan page'u projektu „Wszystkie Kolory Świata” na portalu społecznościowym Facebook.

Podczas konkursu naszą szkołę będzie reprezentowała lalka Mia, która pochodzi z Alaski, a jej autorką jest Julia Kwiatkowska z klasy 4c. GratulujemyUśmiech

Dalsze informacje odnośnie głosowania przekażemy na początku marca. 

Zapraszamy do oglądania zdjęć z wystawy (tutaj).

WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA - nasze laleczki

Wielkimi krokami zbliżamy się do finału akcji UNICEF - WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA

Otrzymaliśmy od Was ponad 40 lalek, będące reprezentantami rożnych krajów.

Już od wtorku będzie można obejrzeć wystawę z lalkami wykonanymi przez uczniów i ich rodziców, a od godziny 16.30 będzie można stać się właścicielem jednej z nich za kwotę 25 zł.

Sprzedaż laleczek potrwa od wtorku do wyczerpania zapasów. Zebrane fundusze zostaną przekazane na szczepienia w Sudanie Południowym.

Zapraszamy do oglądania zdjęć z wystawy (tutaj).

UWAGA! Laleczki się sprzedają jak ciepłe bułeczki. 

Zapraszamy do wsparcia akcjiUśmiech

WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA W NASZEJ SZKOLE

ŚWIATOWY PROJEKT UNICEF
WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA
W NASZEJ SZKOLE

W ramach akcji należy przygotować specjalną, charytatywną laleczkę, będącej reprezentantem dziecka wybranego kraju. Dochód ze sprzedaży wszystkich laleczek będzie przeznaczony na zakup szczepionek dla dzieci z Południowego Sudanu, a tym samym na ratowanie ich życia…

Jeśli jesteś w stanie uszyć taką charytatywną laleczkę z pomocą mamy lub babci (do 05.01.2015), a tym samym przekonać się jak pomaganie innym jest czymś niesamowitym zgłoś się do organizatorów akcji na terenie naszej szkoły po szablon z wykrojem wzoru laleczki.

Bliższych informacji uzyskasz od:
p. Martyny Liwanowskiej (sala 104)
p. Marioli Jakóbowskiej (sala 204)
p. Marty Budzyńskiej, p. Anny Potuchy, p. Magdy Staszewskiej - sala 102

Ze wszystkich przygotowanych lalek, wybierzemy jedną, która będzie reprezentowała naszą szkołę na ogólnopolskim konkursie na „najbardziej oryginalną laleczkę”. W zwycięskiej szkole zostanie zorganizowany koncert Majki Jeżowskiej.

Szczegóły akcji...

„WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA” - projekt UNICEF w naszej szkole

W ramach akcji „WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA” uczniowie będą przygotowywać specjalną, charytatywną laleczkę UNICEF.

Czytaj więcej...

Dodatkowe informacje