Żywa Lekcja Historii

Żywa lekcja historii przygotowana przez Bractwo KERIN miała miejsce w naszej szkole 9 marca. „Bolesław Chrobry i jego czasy”- to temat lekcji dla klas czwartych i piątych.

Dzieci mogły na tej lekcji zobaczyć i dotknąć uzbrojenia wojów: miecza, włóczni, tarcz; mogły też ubrać się w zbroję i spróbować w niej zrobić kilka ruchów a nawet walczyć. Uczniowie zapoznali się ze szczegółami z życia codziennego i rodzinnego pierwszych Piastów. Przypomnieli sobie postacie Mieszka I i Dobrawy, ich syna Bolesława Chrobrego oraz św. Wojciecha i Ottona III. Uczniowie żywo reagowali na przedstawiane wydarzenia i chętnie zgłaszali się do udziału w scenkach a na koniec mocnymi brawami podziękowali prowadzącym lekcję i swoim kolegom.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w GALERII!