„Miło i bezpiecznie na ulicy, w domu i szkole” – przedstawienie koła teatralnego

W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do rządowego programu „Bezpieczna+”, którego głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa uczniów nie tylko w szkole, ale i poza nią.

W ramach tego programu w szkole działa kółko teatralne „Przygoda z teatrem” dla uczniów klas I – III, które prowadzi p. Ewa Jagiełło i p. Magda Staszewska. Podczas zajęć kółka przygotowywane są przedstawienia poruszające zagadnienia związane z bezpieczeństwem dzieci w szkole, domu, w drodze z domu do szkoły, podczas ferii zimowych oraz bezpiecznym korzystaniem z mediów (internetu, telefonu komórkowego, telewizji).

W środę 16 grudnia oraz w czwartek 17 grudnia mali,początkujący szkolni aktorzy zaprezentowali pierwsze z nich pt.: „Miło i bezpiecznie na ulicy, w domu i w szkole”. Podczas przedstawień poruszona została m.in. kwestia właściwego przechodzenia przez jezdnię, kontaktów z nieznajomymi oraz odpowiedniego zachowania w szkole. Po prezentacji środowego przedstawienia głos zabrali również zaproszeni goście - przedstawiciele II Komisariatu Policji: asp. Tomasz Pałgan oraz st. sierż. Marcin Błesznowski, którzy jeszcze raz przypomnieli najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz odpowiadali na pytania zadawane przez dzieci. Z kolei w czwartek głos zabrała pani Małgorzata Janusz – pedagog szkolny, która uwrażliwiła dzieci na bezpieczne zachowanie w szkole.

W ramach Roku Otwartej Szkoły i współpracy ze środowiskiem lokalnym na przedstawienie zostali zaproszeni również goście z innych placówek – przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 14, uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych nr 1 oraz uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4. Swoją obecnością zaszczyciła nas również p. Małgorzata Alberska – redaktor portalu internetowego twojradom.pl.

Dziękujemy wszystkim dzieciom występującym w przedstawieniu, ich rodzicom oraz zaproszonym gościom za przybycie i już zapraszamy na następne przedstawienia.

Zapraszamy do oglądania zdjęć w GALERII.

p. Ewa Jagiełło i p. Magda Staszewska