Nowy Projekt Edukacyjny UNICEF w naszej szkole

"MALI uczniowie idą do szkoły" - Projekt Edukacyjny UNICEF

Projekt UNICEF-u ma za zadanie uświadomienie dzieciom jak wygląda kwestia dostępu do edukacji na świecie, jakie są przyczyny tego, że nie wszystkie dzieci mogą się uczyć.

Na czym polega projekt? – to projekt edukacyjny, z którego uczniowie dowiedzą się jak wygląda dostęp do edukacji na świecie. Przygotowane materiały, w tym prezentacje i film, pozwolą uczniom zrozumieć problemy dzieci Afryki Zachodniej. Dlatego proponujemy, by dzieci stworzyły swoje własne książki, które zostaną zaprezentowane w szkole, a fundusze zebrane podczas ich sprzedaży przekażemy na edukację dzieci w MALI.

Każdy uczeń może stworzyć dowolną książkę – krótką opowieść przygodową, bajkę, opowiadanie, tomik poezji czy też komiks. Rodzaj literatury jak i technika wykonania są dowolne. Książki mogą być wzbogacone ilustracjami, zdjęciami, rysunkami.

Wykonaną książkę należy oddać do 8 stycznia 2016 roku do wychowawcy.

Dodatkowo na terenie szkoły przeprowadzony zostanie konkurs na najciekawszą książkę, która będzie reprezentowała naszą szkołę w konkursie ogólnopolskim.

- Opis projektu,

- Mali - podstawowe informacje o kraju,

Scenariusze zajęć,

Edukacja na świecie,

- Film edukacyjny "MALI uczniowie idą do szkoły",

- Prezentacja "MALI uczniowie idą do szkoły". Szkoły na świecie,

- Prezentacja "MALI uczniowie idą do szkoły". Problemy kraju.

Koordynatorki akcji

Martyna Liwanowska i Magdalena Staszewska