Wycieczka koła historycznego klas piątych i szóstych do Wilanowa

Wycieczka kół historycznych do Wilanowa odbyła się 5 listopada 2015 roku. Tematem lekcji muzealnej, która została przeprowadzona w Wilanowie była „wizyta u króla”. Królem, którego odwiedziliśmy w Wilanowie był Jan III Sobieski oraz jego żona Marysieńka i ich dzieci: Jakub i Kunegunda.

Jeden z chłopców z naszej grupy został przebrany przez oprowadzającego nas po pałacu przewodnika w strój szlachecki, by dzieci mogły się poczuć nieco bliżej epoki sarmackiej. Po zwiedzeniu wspaniale umeblowanych komnat pałacowych udaliśmy się na spacer do ogrodów królewskich.

Ostatnim, dodatkowym punktem programu był posiłek w restauracji McDonald. Wszyscy uczestnicy zgodzili sie na koniec, że wycieczka była bardzo udana i liczą na następną.

Zapraszamy do oglądania zdjęć w GALERII.