VII Międzyszkolne Spotkanie Artystyczne "Raz na ludowo”

W dniu 14.05.2015 roku o godzinie 1500 odbyło się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 9 w Radomiu VII Międzyszkolne Spotkanie Artystyczne"Raz na ludowo” dla uczniów klas 0 - III.

Do konkursu zgłosiło swój udział sześć szkół podstawowych tj. PSP nr 26 w Radomiu, PSP nr 33 w Radomiu, PSP nr 9 w Radomiu, PSP w Mniszku, PSP w Kowali, PSP w Młodocinie Mniejszym oraz Przedszkole Publiczne nr 12 w Radomiu. W spotkaniu wzięło udział siedem zespołów. Każdy zespół miał za zadanie wykonać jeden taniec lub zabawę ludową.

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań artystycznych u dzieci szkół podstawowych, a także przekazanie następnemu pokoleniu odchodzących w zapomnienie tradycji ludowych. Zespoły zaprezentowały bardzo wysoki poziom.

Organizatorami konkursu były: pani Anna Górka i pani Renata Drzymała.
Dekorację wykonała pani Grażyna Smoleń, której serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z konkursu w GALERII.

W komisji zasiadali:

• Pani Justyna Górska-Streicher – kierownik Działu Kultury Muzeum Wsi Radomskiej,
  • Pan Adolf Krzemiński – folklorysta, inspektor do spraw kultury w Delegaturze Urzędu Marszałkowskiego w Radomiu,
  • Pan Stefan Rosiński – etnograf, twórca Muzeum Wsi Radomskiej i jego pierwszy dyrektor,
  • Pan Mirosław Mendyk – instruktor tańca w Klubie Osiedlowym „Ustronie”,
  • Pan Marian Popis – wiceprezes Towarzystwa Kultury Teatralnej „Ziemia Radomska”, wieloletni nauczyciel języka polskiego.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania Pani Ilonie Jaroszek – Nowak – dyrektor Muzeum Wsi Radomskiej oraz Radzie Rodziców przy PSP nr 9 w Radomiu za ufundowanie nagród dla zespołów tanecznych biorących udział w VII Międzyszkolnych Spotkaniach Artystycznych „Raz na ludowo”.

Dziękujemy za udział w konkursie opiekunom oraz zespołom i zapraszamy w przyszłym roku.

Wyniki VII Międzyszkolnych Spotkań Artystycznych „Raz na ludowo”

I miejsce – Zespół „Krakowiaczki” z PSP w Mniszku

–Zespół „Kolorowe nutki” z PP nr 12 w Radomiu

II miejsce – Zespół „Wesołe nutki” z PSP w Młodocinie Mniejszym

III miejsce – Zespół „Motylki” z PSP nr 9 w Radomiu

Wyróżnienia otrzymały:

• Zespół „Rytm” z PSP nr 33 w Radomiu
  • Zespół z PSP nr 26 w Radomiu
  • Zespół „Przepióreczka” z PSP w Kowali

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

A. Górka i R. Drzymała