Wycieczka koła historycznego do Warszawy

W piątek 8 marca 2015 roku  uczniowie klas szóstych pod opieką p. Renaty Dębowskiej wzięli udział w zwiedzaniu dwóch muzeów Warszawy (Muzeum Archeologicznego i Powstania Warszawskiego) oraz warszawskiej Starówki. Utworzyliśmy grupę wycieczkową razem z uczniami PSP 28 i ich opiekunem p. Wojciechem Dębskim.

Pierwsza lekcja muzealna w Muzeum Archeologicznym w Warszawie miała odpowiedzieć na pytanie, jakie były początki państwa polskiego. Uczniowie poznali tereny, z których pochodzili przodkowie Polaków oraz pierwsze grody i granice państwa polskiego. Szóstoklasiści podziwiali broń i biżuterię, a także sposób budowy domów przez naszych przodków.

Następna lekcja miała nauczyć dzieci tajników pisania w średniowiecznym skryptorium. Każdy mógł wykonać swój własny inicjał na pamiątkę odwiedzin w muzeum.

Dalszym etapem naszej wędrówki było odwiedzenie pomników Małego Powstańca, Pomnika Jana Kilińskiego i na Placu Krasińskich Pomnika Powstańców Warszawy. Podziwialiśmy też kolumnę Zygmunta, Zamek Królewski, katedrę św. Jana Chrzciciela i piękne warszawskie kamieniczki.

Na koniec udaliśmy się na lekcję muzealną do Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie prześledziliśmy losy czterech bohaterów powstania.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w GALERII!