Święto Konstytucji 3 Maja

Święto Konstytucji 3 Maja jest bardzo ważnym dla wszystkich Polaków świętem narodowym. Przypominamy sobie bowiem tego dnia wielkie osiągnięcie, jakim było uchwalenie pierwszej w Europie i drugiej na świecie ustawy zasadniczej, regulującej wszystkie sprawy państwowe. Wyznaczała ona przez lata zaborów kierunek w jakim powinni zdążać Polacy, gdy myśleli o odbudowaniu swojego państwa.

Upamiętnienie tego wydarzenia odbyło się w naszej szkole 4 maja 2015 roku. Uczniowie klas czwartych , piątych i szóstych ubrani w stroje galowe i kotyliony, wysłuchali tekstów wierszy, scenki i dialogu, okraszonych piosenkami wykonywanymi przez chór szkolny i solistę. Akademia została przygotowana przez panie: Annę Górkę i Renatę Dębowską.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w GALERII!