Uczniowie PSP 9 reklamują tolerancję !!!

W listopadzie 2014 r. uczniowie naszej szkoły przystąpili do ogólnopolskiej kampanii społecznej „Od tolerancji do integracji” organizowanej przez Polskie Forum Migracyjne.

Do stworzenia haseł w kampanii zaproszone były szkoły, w których uczą się uchodźcy i migranci. Koordynatorem akcji na terenie szkoły była Małgorzata Janusz - pedagog.

Miło nam poinformować, że hasła przygotowane przez naszych uczniów bardzo się spodobały organizatorom i zostały wykorzystane w półrocznej kampanii społecznej.

Między innymi w oparciu o prace naszych uczniów powstały plakaty, smycze reklamowe, plany zajęć, zakładki do książek, wlepki, karty pocztowe, długopisy i ołówki.

Plakaty i wlepki są już widoczne w warszawskim metrze i autobusach Białegostoku. Lada moment pojawią się w Lublinie i Zgierzu oraz w miejscowościach, w których działają ośrodki dla cudzoziemców ubiegających się w Polsce o status uchodźcy.

Zwycięskie hasła z naszej szkoły to:

„Piękno tkwi w różnorodności"

„Z tolerancją Ci do twarzy”

oraz rymowanka:

"Gdybyśmy byli jednakowi,

dostalibyśmy zawrotu głowy.

Dobrze, że jesteśmy inni.

Więc bądźmy tolerancyjni".

Jesteśmy dumni z naszych uczniów. Dziękujemy Wam za inicjatywę i twórcze myślenieUśmiech