Z wizytą w Bibliotece Pedagogicznej - ciekawe zawody w świetlicy szkolnej

W środę 14.01.2015r. dzieci ze świetlicy w 102 udały się do Biblioteki Pedagogicznej w Radomiu. Był to kolejny krok w realizacji zajęć świetlicowych, który ma przybliżyć dzieciom różne zawody i zachęcić je do aktywności poznawczej.

Środowa wizyta nie była pierwszą inicjatywą promującą czytanie. Wcześniej dzieci były w osiedlowej bibliotece w pobliżu szkoły. W świetlicy odbył się również cykl spotkań - „Czytanie łączy pokolenia”. W tym czasie pracownicy szkoły, rodziny, znajomi uczniów czytali im wybrane bajki i opowiadania. Czytanie to również stały „punkt programu” świetlicy.

Tym razem poszliśmy do skarbnicy czytelnictwa w centrum miasta. Tam dzieci zapoznały się z bogatą ofertą wypożyczalni i czytelni. Z dużym zainteresowaniem oddały się pokazowi i pogadance o książkach. Oprócz standardowych zasobów bibliotecznych (książki, czasopisma, płyty, audiobooki, słowniki) pierwszaki poznały unikatowe egzemplarze literackie. Widziały te dla osób niewidomych, kieszonkowe, z drewna czy bardzo, bardzo stare. Nie obyło się bez buszowania po magazynach biblioteki. Tu dzieci prześledziły drogę zamówionej książki z magazynu do rąk wypożyczającego.

Wyjście było bardzo udane. Dziękujemy pracownikom biblioteki za miłe przyjęcieUśmiech.

Zachęcamy do czytania, zarówno dzieci jak i dorosłych. Biblioteka szkolna, osiedlowa, miejska czy pedagogiczna – w każdej można znaleźć coś dla siebie i zanurzyć się w zakamarkach literatury.

Przypominamy, że zaproszenie dla przedstawicieli różnych zawodów jest wciąż otwarte. Nie czekaj, przyjdź i włącz się do akcji. Czekamy na Ciebie. Szczegóły w świetlicy w 102.

Wychowawczynie świetlicy