Wizyta na cmentarzu przy ul. Limanowskiego

W dniu 27 października Koło Historyczne Klas Szóstych wraz z opiekunem p. Renatą Dębowską odwiedziło cmentarz przy ul. Limanowskiego w związku ze zbliżającym się Świętem Wszystkich Świętych.

Nasza szkoła opiekuje się zabytkowym nagrobkiem rodziny Lubońskich. Dzieci zaopatrzyły się w środki czystości i wysprzątały teren wokół i sam nagrobek, a następnie zapaliły na nim znicze.

W imieniu szkoły dzieci zapaliły świeczki także na innych miejscach pamięci narodowej, tj.: pomnik pomordowanym w Katyniu, pomnik ofiar komunizmu z lat 1946-1953 i pomnik ofiar obozów koncentracyjnych, m.in. w  Oświęcimiu. Na koniec wizyty na cmentarzu uczniowie uczcili pamięć Legionistów Polskich walczących o niepodległość Polski i poległych w czasie I wojny światowej.

Uczestnicy koła historycznego zainteresowali się zaniedbanymi nagrobkami, którymi zamierzają się w przyszłości zaopiekować.

Zapraszamy do oglądania zdjęć w GALERII.