Wycieczka kl. 3a i 3c do Warszawy

W dniu 27.10.2014r. uczniowie z klasy 3a i 3c wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem programu była wizyta w Teatrze Palladium, gdzie uczniowie udali się w taneczną podróż podczas spektaklu pt.: „Księżniczka Szeherezada i Piraci”Po przedstawieniu mieli okazję spotkać się z artystami, zobaczyć z bliska kostiumy, baletki, puenty oraz poznać tajniki warsztatu sztuki tańca.

Jakie jest Stare Miasto? Czy oby na pewno tak stare jak podają książki? Odpowiedź na to pytanie poznali uczniowie podczas spaceru kolorowymi uliczkami Starówki. Tutaj przewodnik przytoczyła kilka opowieści – m.in. o tajemniczym dzwonie oraz o najwęższej staromiejskiej kamieniczce, o dawnym wysypisku śmieci, czyli Górze Gnojnej – obecnym tarasie widokowym, skąd uczniowie mogli podziwiać panoramę prawobrzeżnej Warszawy. Wchodząc po Kamiennych Schodkach uczniowie doszli do Rynku Starego Miasta, pod słynny pomnik Syrenki. Na sam koniec nasi spacerowicze zobaczyli Barbakan oraz Pomnik Małego Powstańca.

Ostatnim punktem programu był udział w prelekcji, która odbyła się w Muzeum Archeologicznym. Tutaj uczniowie mieli możliwość obejrzenia stałej wystawy pt.: „Pradzieje ziem polskich”. Po wysłuchaniu ciekawych opowieści nadszedł czas na zajęcia praktyczne. Uczniowie samodzielnie lepili garnki metodą pradziejową.

Pełni wiedzy i wrażeń po tak cudownie spędzonym czasie wróciliśmy do Radomia.

Zapraszamy do oglądania zdjęć w GALERII.