KATYŃ

10 kwietnia odbyła się w PSP 9 akademia poświęcona upamiętnieniu zbrodni katyńskiej dokonanej w 1940 roku przez państwo sowieckie na polskich oficerach zawodowych i oficerach rezerwy, będących w cywilu kwiatem polskiej inteligencji: urzędnikami państwowymi, adwokatami, sędziami, dziennikarzami, nauczycielami, inżynierami, księżmi. Zbrodni dokonała policja polityczna Związku Sowieckiego: NKWD na rozkaz najwyższych władz ZSRS, tj. Stalina i członków władz partii komunistycznej w marcu, kwietniu i maju 1940 roku.

Wiersze oraz informacje o tej straszliwej zbrodni wygłosili uczniowie klasy VI b przygotowani przez p.Renatę Dębowską, a piękną scenografię , symbolizującą proste żołnierskie groby przygotowała p.Anna Górka.

Na koniec akademii uczniowie złożyli kwiaty i zapalili znicze na pomniku upamiętniającym poległego w Katyniu Antoniego Gmyrka.