Wiersze Juliana Tuwima w muzyce Witolda Lutosławskiego

W piątek 13 grudnia odbyło się spotkanie klas czwartych podsumowujące rok 2013 jako rok Juliana Tuwima i Witolda Lutosławskiego. Przygotowania trwały od kilku tygodni. Wszyscy uczniowie wykonali na lekcjach plastyki prace ilustrujące utwór Hurra polka z Małej suity Witolda Lutosławskiego. Na lekcjach muzyki dzieci uczyły się piosenek Witolda Lutosławskiego do tekstów Juliana Tuwima.

Wybrani uczniowie przygotowali recytacje wierszy J. Tuwima. Każda z klas zaprezentowała swoje umiejętności muzyczno- recytatorskie. Zorganizowana została również wystawa prac plastycznych uczniów, która stanowiła oprawę plastyczną spotkania.

Więcej zdjęć w GALERII

Utwory, które przygotowała każda z klas:

Klasa IVa piosenka Rok i bieda, recytacja wiersza Dwa wiatry

Klasa IVb piosenka Kotek, recytacja wiersza O Panu Tralalińskim

Klasa IVc piosenka Idzie Grześ, recytacja wiersza Lokomotywa

Klasa IVd piosenka Rzeczka, recytacja wiersza Słoń Trąbalski

Prezentacja utworu Hurra polka Witolda Lutosławskiego z towarzyszeniem instrumentów perkusyjnych oraz wsólne wykonanie piosenki Taniec

Organizatorki: Anna Górka, Beata Rataj