Góra Grosza 2014

RUSZA XIII EDYCJA AKCJI „GÓRA GROSZA”

Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. W tym roku szczególnie skupiono się na dalszej realizacji reformy domów dziecka poprzez pomoc małym domom dla dzieci, w których realizowane są programy mające na celu powrót dziecka do rodziny, oparte na relacjach emocjonalnych i indywidualnej odpowiedzialności opiekunów za poszczególne dzieci i planach pomocy ich rodzinom.

Bo co może być lepsze dla rozwoju dziecka, jak nie jego własna rodzina? Towarzystwo Nasz Dom utworzyło już kilkanaście domów dla dzieci, jak również pomogło w utworzeniu kilkunastu kolejnych. W takich domach, w przeciwieństwie do wielu dużych instytucji, dzieci znajdują uczucie, zrozumienie i efektywną pomoc dla siebie i własnych rodzin.

Od trzynastu lat patronat nad akcją obejmuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Wzorem lat ubiegłych serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników naszej szkoły do wzięcia udziału w tej akcji.

Regulamin akcji (tutaj)

Każdy grosz jest na wagę złota.

Wspólnie możemy usypać górę grosza.

Zbiórka w klasach będzie trwała do 5 grudnia.

Mały Samorząd Uczniowski