Zaczarowany Świat Origami

Dnia 24 października 2021 roku obchodziliśmy w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 9 Światowy Dzień Origami.

ORIGAMI jest sztuką składania papieru, pochodzącą z Dalekiego Wschodu uczącą, w jaki sposób ze składanej kartki papieru, bez przecinania jej czy klejenia, wydobyć kształty zwierząt, kwiaty, ozdoby, czy inne figury geometryczne. Powstała w Japonii nazwa pochodzi od połączenia dwóch słów ORI – zginać i KAMI – papier. Przy składaniu papieru należy zachować spokój, dokładność i cierpliwość. Te cechy są ważne w pracy z dziećmi i warto tego uczyć.

W naszej szkole Mały Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs pt.: Zaczarowany Świat Origami.

Komisja w składzie: przedstawiciele Małego Samorządu Uczniowskiego oraz opiekunowie wyłonili zwycięzców:

Piwowarczyk Patrycja – klasa 3c
Gregorczyk Kuba – klasa 1b