Relacja z turnieju Super Farmera w naszej szkole

Turniej Super Farmer w PSP nr 9 w RadomiuW poniedziałek 18 marca 2013 r. w naszej szkole odbył się szkolny turniej gry w Super Farmer dzięki uprzejmości firmy Granna, która bezpłatnie przekazała gry do turnieju oraz nagrody dla najlepszych.

Rozgrywki były pełne emocji, śmiechu, krzyków i pozytywnego stresu. Wszyscy uczestnicy wykazali się doskonałą umiejętnością, liczenia, planowania, przewidywania i kalkulowania ryzyka.

 

W dzisiejszych czasach dzieci uwielbiają gry komputerowe. Zamykają się w swoich pokojach i mają ograniczony kontakt z rówieśnikami czy otoczeniem. Organizując turniej Super Farmera chciałyśmy uświadomić wychowankom, co daje im wspólna gra w "planszówki". Dzięki takiej zabawie uczniowie są „skazani” na rywalizację, ale też na współpracę i budowanie wzajemnych relacji. Gry planszowe wspomagają rozwój intelektualny dziecka - uczą poprzez zabawę. Ich ogromną zaletą jest integracja w grupie, zacieśnianie więzi międzyludzkich, poznawanie  zasad społecznych i sposobów komunikacji. Dają możliwość zaznania smaku zwycięstwa, ale też uodpornienia się na ewentualne porażki. Warto pamiętać, że umiejętności społeczne we współczesnym świecie są zwykle cenniejsze, niż "encyklopedyczna" wiedza, zarówno w procesie edukacji, jak też późniejszej karierze zawodowej.

Zwycięzcy turnieju:

Zwycięzcy turnieju Super Farmer w PSP nr 9 w Radomiu

I miejsce - Zuzanna Szlachcińska kl. 5e

II miejsce - Igor Rutka z kl. 2b 

III miejsce - Jakub Święcicki z kl. 4b 

Uczestnicy turnieju otrzymali upominki i nagrody ufundowane przez firmę Granna. Zwyciężczyni  - Zuzanna Szlachcińska - będzie reprezentowała naszą szkołę podczas ogólnopolskiego turnieju gry w Super Farmera, który odbędzie się 9 kwietnia 2013 r. w Warszawie w Muzeum Powstania Warszawskiego.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

 Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a Zuzi już dziś życzymy dalszego sukcesu!

Organizatorami turnieju na terenie naszej szkoły były: Martyna Liwanowska, Mariola Jakóbowska i Magdalena Staszewska.

 

Dodatkowe informacje