DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dzieci rozpoczynających naukę w nowej szkole, a także rodzicom chcącym zapewnić swoim dzieciom jak najlepsze warunki nauczania i rozwoju w minioną sobotę zorganizowano w naszej szkole Dzień Otwarty. Rodzice oraz wrześniowi zerówkowicze i pierwszoklasiści mogli przekonać się, że szkoła to nie tylko nauka, ale też wspaniała zabawa.

Dzieciaczki po przekroczeniu progu naszej „dziewiątki” otrzymały kolorowe emblematy, które jednocześnie podzieliły ich na grupy, a następnie udały się na wspólne spotkanie na parterze szkoły. Po krótkim wystąpieniu pani Dyrektor, wysłuchaniu piosenki w wykonaniu szkolnego chóru oraz obejrzeniu prezentacji rozpoczęło się zwiedzanie szkoły. 

Pierwszym etapem szkolnej wędrówki była sala gimnastyczna, gdzie dzieci mogły obejrzeć pokaz akrobatyczny oraz fragmenty meczów koszykówki, unihokeja i piłki nożnej w wykonaniu uczniów naszej szkoły oraz sprawdzić swoje umiejętności sprawnościowe w różnych konkurencjach. Następnie pod opieką nauczycieli uczestniczyły w wielu atrakcyjnych zajęciach: plastycznych, fizyczno – chemicznych, informatycznych oraz warsztatach programowania. Dzieciaczki mogły również zobaczyć sztukę modelowania balonów i otrzymać pięknego kwiatuszka lub zabawnego zwierzaczka. Dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszyła się wystawa zwierząt hodowanych, którymi uczniowie naszej szkoły chcieli się pochwalić przed swymi przyszłymi kolegami i koleżankami. Przyszli zerówkowicze i pierwszoklasiści wzięli również udział w loteryjce fantowej, podczas której otrzymali drobne upominki. Podczas pobytu w szkole przybyli goście mogli też obejrzeć ciekawe wystawy i ekspozycje prac naszych uczniów, podziwiać osiągnięcia sportowe w postaci licznych pucharów, medali i dyplomów oraz kolekcję zdjęć z różnych uroczystości szkolnych.

Mamy nadzieję, że przyszłym uczniom i ich rodzicom podobała się nasza szkoła i 1 września spotkamy się na … uroczystym rozpoczęciu nowego roku szkolnego Uśmiech.

ZAPRASZAMY Uśmiech

Dodatkowe informacje