Gabinet logopedy mieści się na II piętrze w sali 201

11.30-14.15

PLAN PRACY LOGOPEDY

DIAGNOZA (wrzesień)

• Kontrola mowy dzieci, które były poddane terapii w ubiegłym roku. Ocena skuteczności terapii, potwierdzenie jej zakończenia lub zaplanowanie ćwiczeń utrwalających.
  • Indywidualne badanie mowy uczniów klas pierwszych. Dokumentowanie diagnozy, wyłonienie grupy uczniów z zaburzeniami mowy.
  • Przeprowadzenie przesiewowego badania mowy dzieci z oddziałów przedszkolnych. Dokumentowanie badań, wyłonienie grupy dzieci z zaburzeniami mowy.
  • Zapisy na zajęcia logopedyczne (ostatni tydzień września).

TERAPIA (październik – czerwiec)

• Kontynuowanie terapii rozpoczętych w poprzednim roku szkolnym.
  • Zaplanowanie terapii logopedycznej i systematyczne prowadzenie zajęć dla zapisanych uczniów. Opracowanie programów terapii z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb i możliwości dzieci.
  • Prowadzenie grupowych zajęć profilaktycznych dla dzieci z oddziałów przedszkolnych: ćwiczenia słuchowe, oddechowe oraz usprawniające motorykę aparatu mowy – I semestr.
  • Prowadzenie indywidualnych lub grupowych zajęć logopedycznych dla tych dzieci – II semestr.

WSPÓŁPRACA

• Współpraca z rodzicami (opiekunami prawnymi). Rozmowy, wywiady, konsultacje. Aktywne uczestnictwo rodziców (opiekunów) w zajęciach logopedycznych.
  • Współpraca z pedagogiem, wychowawcami, lekarzami, logopedami zatrudnionymi w szkołach i poradniach. Spotkania, zespoły samokształceniowe rozmowy. Kierowanie uczniów na dodatkowe badania.

EWALUACJA

• Przeprowadzenie badań mowy, analiza dokumentacji. Uzyskanie informacji na temat efektów terapii logopedycznej.