100 Rocznica Odzyskania Niepodległości

9.11. 2018 r. w naszej szkole odbył się koncert z okazji 100 – lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Na scenie wystąpił zespół Lustro, który zaprezentował uczniom piosenki z płyty pt. „Gloria Victis”. Usłyszeliśmy partyzanckie utwory z czasów II wojny światowej, przedstawione w nowej rockowej odsłonie. Koncert prowadził pan Przemysław Bednarczyk – historyk i pomysłodawca wydania płyty z piosenkami o tematyce wojennej i partyzanckiej.

Zespól Lustro koncertował prawie 1,5 godziny, podczas gdy uczniowie bawili się, śpiewali i skakali przy prezentowanych szlagierach. Na zakończenie koncertu o godzinie 11:11 uczniowie klas IV-VIII wraz z nauczycielami, dyrekcją i zaproszonymi gośćmi, odśpiewali uroczyście 4 zwrotki hymnu Polski.

Całe wydarzenie zakończono uroczystym ogłoszeniem wyników szkolnego konkursu historycznego „100 lat niepodległej”.

Oto wyniki:

I miejsce Jakub Ciszewski z klasy 7a,

II Krzysztof Marchewka z klasy 7a,

III miejsce Jakub Walkiewicz z klasy 5e.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w GALERII.