XIX Festyn Rodzinny "Dziewiątka chętnie poznaje wszystkie świata kraje"

„Są Stany, Kanada, jest Meksyk, Panama

Haiti, Jamajka, Peru.

Norwegia i Szwecja, Finlandia bezpieczna

i Niemcy, gdzie czasem jest śnieg

Szwajcaria i Austria, przy Czechach Słowacja

A niżej Bułgaria, Turcja i Grecja...”

<pios.”Wszystkie świata kraje”>

„Dziewiątka chętnie poznaje wszystkie świata kraje” – pod takim hasłem w piątek 25 maja w naszej szkole odbył się XIX Festyn Rodzinny. Bardzo licznie przybyli na niego uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi rodzinami oraz społeczność lokalna. Swoją obecnością zaszczycili nas również zaproszeni goście, a wśród nich Prezydent Miasta Radomia – pan Radosław Witkowski.

W tym dniu nasz szkolny plac wyglądał zupełnie inaczej. Powiewały nad nim kolorowe balony oraz flagi reprezentujące kraje całego świata, a na placu rozstawione były stoiska nawiązujące tematycznie do hasła festynu.

Do poznania i zwiedzania różnych państw świata przez cały czas zachęcały osoby prowadzące festyn, które przedstawiały ciekawostki o nich oraz uczniowie naszej szkoły, którzy swoimi cudownymi występami przenieśli nas m.in. do gorącej i słonecznej Hiszpanii, modnej i eleganckiej Francji, pięknych i wyjątkowych Włoch, królewskiej Anglii, filmowego centrum Hollywood w Ameryce oraz afrykańskiej Kenii i Tanzanii.

Na uczestników festynu czekały również liczne atrakcje m.in. bungee, kule wodne, kolorowe zjeżdżalnie czy trampolina. Dzieci przy różnych stoiskach mogły pomalować sobie twarz, włosy i paznokcie, zrobić tatuaż, wykonać bransoletkę oraz pamiątkowe zdjęcie w Fotobudce. Mogły się również sprawdzić w różnych konkurencjach sportowych – strzeleniu z łuku, rugby, piłce nożnej. Przez cały czas wszyscy przybyli mogli zjeść m.in. pyszne pancakes i rozmaite ciasta, spróbować bigosiku, kiełbasek z grilla i tradycyjnego chleba ze smalcem oraz napić się przepysznego napoju z Koktajl baru.

Na zakończenie festynu na scenie pojawiła się p. Małgorzata Matracka z zespołu Mixtura, która swoją niezwykłą energią porwała wszystkich do wspólnej zabawy.

Szczęście, radość, śmiech, dobry humor, pozytywna energia, pogoda ducha to tylko część tego, czego uczestnicy mogli doświadczyć podczas tegorocznego festynu.

Dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc przy organizacji tegorocznego festynu oraz tak liczne przybycie i już dziś zapraszamy na Jubileuszowy – XX Festyn Rodzinny, który odbędzie się za rok.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w GALERII!