Wizyta koła historycznego na cmentarzu przy ul. Limanowskiego

Co roku przed Świętem Wszystkich Świętych przedstawiciele naszej szkoły odwiedzają radomski  cmentarz przy ul. Limanowskiego, by zaopiekować się nagrobkiem zasłużonego obywatela dla Radomia - Jana Lubońskiego.

W tym roku również uczniowie koła historycznego klas szóstych, mimo niesprzyjającej aury wraz z opiekunem p. Renatą Dębowską, pojechali na najstarsza radomską nekropolię. Tam zatrzymali się najpierw na krótką chwilę przed pomnikami Polaków pomordowanych na Wschodzie, a także tych zakatowanych w niemieckich obozach koncentracyjnych i w więzieniach Służby Bezpieczeństwa. Następnie ochoczo zabrali się do pracy przy grobowcu rodu Lubońskich - oczyścili go z liści i teren wokół z chwastów a następnie zapalili znicz.

Na zakończenie wizyty na cmentarzu uczniowie zapoznali się z miejscem ostatniego spoczynku wywodzących się z Radomia legionistów walczących w I wojnie światowej pod wodzą Józefa Piłsudskiego.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w GALERII!