Spotkanie autorskie z Panią Hanną Niewiadomską

20 października uczniowie klas: 2a, 2e, 3a i 3e uczestniczyli w autorskim spotkaniu pt. „Zabawy z poezją”. Gościem spotkania była Pani Hanna Niewiadomska - autorka zbioru wierszy dla dzieci „Bajczytanki Pani Hanki”. Poetka opowiadała o początkach swojej twórczości, pomysłach i inspiracjach.

Podczas spotkania Pani Hania czytała również dzieciom wiersze swego autorstwa, zachęcała do czytania książek oraz przedstawiała korzyści wynikające z bycia molem książkowym. Nie zabrakło również zabaw z poezją – poetka zaproponowała zabawy twórcze z układaniem rymów oraz pobudzające wyobraźnię, a wszystkie klasy zainspirowane spotkaniem wspólnie z autorką ułożyły swój pierwszy wiersz.

Pod koniec spotkania Pani Hania wręczyła wszystkim uczestnikom piękne zakładki. Była również okazja do uzupełnienia swojej domowej biblioteczki książką „Bajczytanki Pani Hanki” z przepiękną dedykacją poetki.

Autorskie spotkanie „Zabawy z poezją” poprzedzone były czytaniem w klasach wierszy autorstwa Pani Hanny Niewiadomskiej oraz wykonywaniem plastycznej interpretacji wybranego przez siebie wiersza, które podczas spotkania Pani Hania mogła podziwiać.

Spotkanie z poetką odbyło się w ramach realizacji w naszej szkole Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w GALERII.

Koordynatorzy spotkania:
Martyna Liwanowska