„Media i my”- przedstawienie w wykonaniu dzieci z koła „Przygoda z teatrem”

9 czerwca 2016 r. uczestnicy koła teatralnego klas I-III, w ramach programu „Bezpieczna+”, zaprezentowali uczniom naszej szkoły i dzieciom z Zespołu Szkół Specjalnych Nr 1 kolejne, przedstawienie pt. „Media i my”.

„Telewizor i komputer są nieodłączną częścią współczesnego świata, a dzieci wzrastają spotykając się z nimi codziennie w domu i w szkole”. W scenkach przed telewizorem i komputerem dzieci pokazywały zagrożenia wynikające z nieprawidłowego korzystania z mediów. Przedstawiły również zasady bezpiecznego ich wykorzystania. Symboliczny sąd nad mediami ukazał widzom, często nieuświadamiane, pozytywne i negatywne zjawiska obserwowane u dzieci spędzających czas przed telewizorem i komputerem.

W cyklu przedstawień o bezpieczeństwie: „Bezpiecznie na ulicy, w domu i w szkole”, „Wesoła zima” oraz „Media i my”, a także spotkań z pedagogiem szkolnym, policjantami i strażakami ukazano młodym widzom różnorodne spojrzenie na zagrożenia od strony fizycznej, psychicznej i intelektualnej. Duże zainteresowanie przedstawieniami i aktywny udział dzieci w pogadankach świadczyły o potrzebie realizacji tej tematyki.

Zapraszamy do oglądania zdjęć w GALERII.

Opiekunowie koła:
Ewa Jagiełło