Spotkanie uczniów klas I – III ze strażakami

17 maja 2016 r. roku w naszej szkole w ramach projektu „Bezpieczna+” odbyło się spotkanie uczniów klas I – III z Panami: Pawłem Doboszem i Piotrem Doboszem, którzy na co dzień pracują w Straży Pożarnej.

„W dużym mieście, czy też na wsi,
I w każdym zakładzie pracy
Chronią mienie i dobytek,
Dzielni druhowie - strażacy!

Zawsze czujni, w gotowości,
Udzielą szybko pomocy
Dadzą pokaz swej sprawności,
Każdą porą, w dzień, czy w nocy…”
/fragment wiersza pt. „Zaszczytna służba”/

W trakcie spotkania strażacy przybliżyli dzieciom tajniki swojej pracy zawodowej. Uczniowie uświadomili sobie, że strażacy pomagają ludziom nie tylko w czasie pożarów, ale również podczas powodzi, wypadków samochodowych, usuwaniu połamanych przez wichury drzew.

Panowie zapoznali uczniów z podstawowymi zasadami postępowania w przypadku powstania pożaru. Poruszyli również niezwykle ważny temat udzielania pierwszej pomocy przy poparzeniach, zatruciu gazem oraz wypadkach samochodowych,  nie zapomnieli również o przypomnieniu numerów alarmowych, czyli 998 do Straży Pożarnej oraz europejskiego numeru alarmowego 112. Przekazywanie wiedzy na temat bezpiecznych zachowań oraz zapobiegania sytuacjom zagrażającym życiu miało bardzo atrakcyjną formę.

Na koniec spotkania dzieci mogły dotknąć poszczególne elementy stroju i ekwipunku strażaka oraz przymierzyć hełm strażacki.

Bardzo dziękujemy p. Pawłowi Doboszowi i p. Piotrowi Doboszowi za przeprowadzenie tego niezwykle ciekawego spotkania oraz wyposażenie uczniów naszej szkoły w te praktyczne wiadomości.

Dziękujemy również za przybycie naszym gościom – uczniom klasy I z Zespołu Szkół Specjalnych w Radomiu wraz z wychowawczynią p. Agnieszką Hernik.

Zapraszamy do oglądania zdjęć w GALERII.

p. Ewa Jagiełło i p. Magda Staszewska