Wycieczka do Galerii Dziedzictwa Kulturowego Miasta Radomia

Koło historyczne klas piątych i szóstych pod opieka p. Renaty Dębowskiej odwiedziło w piątek 29 kwietnia 2016 roku Galerię Dziedzictwa Kulturowego Miasta Radomia, którą prowadzi Społeczny Komitet Ratowania Zabytków Radomia.

Dzieci oprowadzane przez pana Aleksandra Sawickiego - miłośnika Radomia i historii regionalnej usłyszały wiele ciekawostek związanych z dziejami naszego miasta i obejrzały makietę Radomia - trzecią co do wielkości w Polsce, na której przedstawione jest centrum Radomia w skali 1: 500. Najbardziej zainteresowało uczniów znalezienie ich miejsca zamieszkania - Ustronia.
Na koniec zostaliśmy obdarowani pamiątkowymi kartami wydanymi z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji Nihil Novi w 1505 roku, po czym zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Wycieczka okazała się bardzo udana.