Akademia upamiętniająca święto Konstytucji 3 Maja

W czwartek, 5 maja 2016 roku, uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych wzięli udział w akademii dla upamiętnienia święta Konstytucji 3 Maja. Akademia rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu sztandarowego i odśpiewaniem czterech zwrotek hymnu polskiego.

Aktorzy biorący udział w scence, deklamatorzy wierszy oraz dwie narratorki wyjaśniły dzieciom wagę zmian, jakie wprowadzała Konstytucja 3 Maja oraz przybliżyły postacie patriotów, którzy uchwalili konstytucję. Podniosły nastrój akademii budowały wiersze patriotyczne oraz pieśni wykonywane przez chór szkolny. Widzowie ubrani byli w stroje galowe z przypiętymi do nich kotylionami.

W przygotowaniu akademii wzięli udział uczestnicy koła historycznego klas piątych i szóstych pod opieką p. Renaty Dębowskiej i chóru szkolnego pod opieką p. Anny Górki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w GALERII!