Konkurs wiedzy o życiu i twórczości Jana Brzechwy

26 lutego 2015 r. w sali 205 odbył się konkurs dotyczący wiedzy o życiu i twórczości Jana Brzechwy. Konkurs skierowany był do uczniów w klas trzecich, a zorganizowany przez panie: Elżbietę Augustyniak, Barbarę Bobrowską i Bożenę Wójcicką.

Każda klasa losowała stolik, przy którym pracowała, a zatem konkurs miał formę zabawy zespołowej. Celem konkursu nie była rywalizacja między klasami, a poznanie życia i twórczości Jana Brzechwy.

Dzieci wzięły udział w 7 konkurencjach: losowały i odpowiadały na zestawy pytań dotyczące życia i twórczości Jana Brzechwy, odpowiadały na pytania związane z treścią wierszy, pisały tytuł wiersza, z których pochodził podany cytat. Ponadto układały obrazek pocięty na puzzle, następnie musiały podać tytuł wiersza, z którego pochodzi ułożony obrazek. Ostatnie zadanie to zgaduj – zgadula „O kim mowa? „Jaki to bohater?

Największą ilość punktów uzyskała klasa 3c, następnie klasa 3d, 3b i 3a.

Dzieci wykazały się bardzo dobrą znajomością faktów z życia poety, jak i wierszy, które pisał. Każda klasa otrzymała dyplomy i upominki.

Serdecznie gratulujemy.