I Radomski Turniej Historycznych Gier Planszowych

Dnia 25 listopada 2014 r. odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 28 I Radomski Turniej Historycznych Gier Planszowych dla szkół podstawowych.

Współorganizatorem konkursu był  Instytut Pamięci Narodowej, a honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Radomia - Andrzej Kosztowniak.

Naszą szkołę w konkursie reprezentowali dwaj uczniowie z klas piątych: Adam TrzosMiłosz Mosionek pod opieką nauczyciela historii p. Renaty Dębowskiej.

Uczniowie grali w dwie gry planszowe, których tematem była bitwa o Anglię.  Ich zadaniem było wcielić sie w role pilotów brytyjskiego dywizjonu 303, w skład którego wchodzili Polacy i niemieckiego 111.

Adam Trzos znalazł się w półfinale konkursu. Obydwaj chłopcy godnie reprezentowali naszą szkołę. Następny konkurs odbędzie się za rok, a gry planszowe, które otrzymaliśmy zostaną wykorzystane na zajęciach koła historycznego.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w GALERII!