VI Międzyszkolne Spotkanie Artystyczne "Raz na ludowo”

W dniu 16.05.2014 roku o godzinie 1400 odbyło się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 9 w Radomiu VI Międzyszkolne Spotkanie Artystyczne "Raz na ludowodla uczniów klas 0 - III. Konkurs m.in. był okazją przybliżenia sylwetki Oskara Kolberga - folklorysty, etnografa i kompozytora - w związku z ustanowieniem przez Sejm RP rokiem 2014 Rokiem Oskara Kolberga.

Do konkursu zgłosiło swój udział sześć szkół podstawowych tj. PSP nr 33 w Radomiu, PSP nr 34 w Radomiu, PSP nr 9 w Radomiu, PSP w Mniszku, PSP w Kowali oraz Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 1 w Radomiu. W spotkaniu wzięło udział dziewięć zespołów. Każdy zespół miał za zadanie wykonać jeden taniec lub zabawę ludową. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań artystycznych u dzieci szkół podstawowych a także przekazanie następnemu pokoleniu odchodzących w zapomnienie tradycji ludowych. Zespoły zaprezentowały bardzo wysoki poziom.

Organizatorami konkursu były: pani Anna Górka i pani Renata Drzymała.
Dekorację wykonała pani Grażyna Smoleń, której serdecznie dziękujemy.

W komisji zasiadali:

• Pani Ilona Jaroszek - Nowak – dyrektor Muzeum Wsi Radomskiej,
  • Pani Anna Ziółek – kierownik działu oświatowego Muzeum Wsi Radomskiej,
  • Pani Anna Kaim – instruktor tańca,
  • Pan Adolf Krzemiński – folklorysta, inspektor do spraw kultury w Delegaturze Urzędu Marszałkowskiego w Radomiu,
  • Pan Stefan Rosiński – etnograf, twórca Muzeum Wsi Radomskiej.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania Pani Ilonie Jaroszek – Nowak – dyrektor Muzeum Wsi Radomskiej oraz Radzie Rodziców przy PSP nr 9 w Radomiu za ufundowanie nagród dla zespołów tanecznych biorących udział w VI Międzyszkolnych Spotkaniach Artystycznych „Raz na ludowo”.

Serdecznie dziękujemy również Pani Barbarze Polakowskiej za wykonanie dokumentacji fotograficznej z przebiegu konkursu.

ZAPRASZAMY DO OGLĄDANIA ZDJĘĆ W GALERII.

Dziękujemy za udział w konkursie opiekunom oraz zespołom i zapraszamy w przyszłym roku.

Wyniki VI Międzyszkolnych Spotkań Artystycznych „Raz na ludowo”

Kategoria wiekowa I:

I miejsce - Zespół „Krakowiaczki” z PSP w Mniszku

II miejsce - Zespół „Pląsający Krakowiaczek” z PSP nr 34 Radomiu

III miejsce - Zespół „Urwisy” z ZSP nr 1 w Radomiu

Wyróżnienia otrzymały:
- Zespół „Rytm” z PSP nr 33 w Radomiu
- Zespół „Słoneczka” z PSP w Mniszku
- Zespół „Asy z 1 klasy” z ZSP nr 1 w Radomiu

Kategoria wiekowa II:

I miejsce - Zespół „Dziewiąteczka” z PSP nr 9 w Radomiu

II miejsce - Zespół „Przepióreczka” z PSP w Kowali

III miejsce - Zespół „Motylki” z PSP nr 9 w Radomiu

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

A. Górka i R. Drzymała