Mistrz Pięknego Czytania

Z okazji Dnia Książki i Praw Autorskich biblioteka szkolna przygotowała wystawę oraz zorganizowała konkurs Mistrz Pięknego Czytania dla klas III, którego celem była prezentacja umiejętności czytelniczych uczniów. W pierwszej części konkursu uczniowie czytali przygotowany przez siebie fragment książki Krystyny Drzewieckiej Piątka z Zakątka.

W drugiej części, nieco trudniejszej uczniowie mieli do przeczytania wybrany wiersz Agnieszki Frączek z książki Kanapkainnych wierszy kapka przygotowany przez jury. Komisja konkursowa oceniała płynność czytania, dykcję, tempo, intonację, siłę głosu, własną interpretację tekstu.

Wyniki konkursu:

I miejsce Zuzanna Drogomirecka z kl. IIIa

II miejsce Karolina Kostrzewa kl. IIIa i Natalia Jarosz kl. IIIb

Wyróżnienia Jakub Ożdżyński kl. IIId i Magdalena Mąkosa kl. IIIb

Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

Organizatorki: Jolanta Kobylarczyk i Beata Rataj