Obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi w świetlicy szkolnej

22 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Włączając się w jego obchody niektóre dzieci ze świetlicy miały niemało pracy. Część z nich z niepotrzebnych rzeczy (rolek po papierze toaletowym, gazet, plastikowych butelek, zakrętek, worków na śmieci itp.) wykonywały pracę techniczną pt. „Ekologiczny Pomnik Przyrody”. Ich praca była doskonałym dowodem na to, że niepotrzebne może zmienić się w potrzebne i w magiczny wręcz sposób nabrać nowej wartości. Dzieci obdarzone talentem plastycznym wykonywały również prace plastyczne „Ekologiczny świat naszych marzeń”. Przy pomocy różnych technik plastycznych wyrażały w nich swoje wyobrażenie Ziemi gdybyśmy wszyscy o nią dbali. Wykonywanie prac przez dzieci dostarczyło im mnóstwa dobrej zabawy oraz zadowolenia z osiągniętego efektu.

Wszystkie prace zostały zaniesione do Klubu Osiedlowego „Ustronie”, który włączając się w obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi, był organizatorem konkursów ekologicznych. 25 kwietnia odbyło się ich uroczyste rozstrzygnięcie. Oczywiście w tym dniu w Klubie nie zabrakło autorów prac i ich opiekunów. Będąc w nim najpierw uczestniczyliśmy w warsztatach ekologicznych, podczas których obejrzeliśmy krótkie przedstawienie i prezentację multimedialną, śpiewaliśmy piosenki oraz uczestniczyliśmy w różnych konkursach zdobywając przy okazji wiele ciekawych nagród. Zorganizowane warsztaty były wyśmienitym sposobem spędzenia czasu w ramach pobytu na świetlicy oraz niepowtarzalna okazją do zgłębienia tajemnic ochrony naszego środowiska.

Po warsztatach przyszedł czas na to, na co z niecierpliwością czekaliśmy – rozstrzygnięcie konkursów.

Wyniki były dla nas bardzo korzystne:

„Ekologiczny świat naszych marzeń”

I miejsce - Lena Dygas z kl. 1b

III miejsce - Julia Fiedorow z kl. 1b

Amelia Dobosz i Amelia Gazda (z oddziałów przedszkolnych)

„Ekologiczny Pomnik Przyrody”

III miejsce - Natalia Czerwińska z kl. 1e i Gabrysia Falkiewicz z kl. 1c

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w GALERII.

Autorom prac bardzo dziękujemy za zaangażowanie, serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów Uśmiech
- opiekunowie dzieci: p. Ewa Jagiełło i p. Magda Staszewska