Finał Międzyszkolnego Konkursu Historycznego "Radom Dawniej i Dziś"

11 kwietnia w PSP nr 34 odbył się III etap finałowy Międzyszkolnego Konkursu Historycznego "Radom dawniej i dziś".

Celem konkursu jest krzewienie wiedzy o mieście rodzinnym, będącym naszą małą ojczyzną. W konkursie udział wzięło 11 szkół podstawowych z Radomia i okolic. Do finału poprzez etap szkolny i etap międzyszkolny dotarło 5 zespołów szkół .

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Klaudia Górska z klasy VI a  Paweł Strawa z klasy VI c pod opieką p. Renaty Dębowskiej.

III etap konkursu miał bardzo bogatą oprawę artystyczną w postaci chóru PSP 34, solistów oraz występu uczniów klasy III. Zmagania konkursowe uroczyście otworzyła p. dyrektor Danuta Kuźmiuk oraz Prezydent Miasta Andrzej Kosztowniak. Wśród zaproszonych gości był również dyrektor Wydziału Edukacji p. Leszek Pożyczka i przewodniczący Społecznego Komitetu Ratowania Zabytków Radomia p. Aleksander Sawicki. Pytania miały bardzo ciekawą i zróżnicowana formę i wzbudzały wiele emocji wśród rywalizujących drużyn.

Uczniowie z naszej szkoły zdobyli II miejsce, tuż za szkołą gospodarzy tj. PSP 34.

GRATULUJEMY!!!