Udział Pocztu Sztandarowego Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 9 w obchodach miejskich Święta Niepodległości - Radom 11.11.2013r.

11 listopada w rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę delegacja naszej szkoły z pocztem sztandarowym, pod opieką  p.Konrada Witkowskiego i p.Renaty Dębowskiej wzięła udział w uroczystej mszy z udziałem orkiestry wojskowej i pocztów sztandarowych ze szkół i organizacji oraz przedstawicieli polskiego parlamentu, władz miasta, przedstawicieli wojska, policji, Związku Strzeleckiego, Bractwa Kurkowego.

Po mszy odprawionej przez Biskupa Radomskiego Henryka Tomasika nastąpiło przejście przez ul.Żeromskiego na Rynek, pod Pomnik Czynu Legionów, gdzie zostały złożone wieńce kwiatów i odczytano apel poległych oraz oddano salwę honorową.