"Owoce i warzywa w szkole" - sałatka jarzynowa

Od kilku dni uczniowie klasy klasy IIIe poznawali wartości odżywcze warzyw i owoców w ramach Programu „Owoce i warzywa w szkole”.

W dniu 03.10.2013r. postanowili przygotować sałatkę jarzynową.  Przynieśli do szkoły różnorodne produkty i przedmioty potrzebne do wykonania sałatki. Przed przystąpieniem do pracy oglądali i nazywali warzywa: ziemniaki, marchewkę, pietruszkę, ogórki oraz owoce – jabłka. Nie zapomniano oczywiście o jajkach, majonezie i odrobinie musztardy. Wreszcie każdy mały kuchcik mógł przystąpić do krojenia, siekania i mieszania produktów. Sałatki próbowała oczywiście wychowawczyni p. Barbara Jazłowiecka oceniając ich walory smakowe i estetyczne. Na zakończenie wszyscy zasiedli do stołów i zjedli wspólne śniadanie.

Więcej zdjęć w GALERII