Wyprawka szkolna 2013 - projekt

W związku z realizacją Rządowego programu pomocy uczniom w 2013 roku "Wyprawka szkolna” Wydział Edukacji, Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego w Radomiu informuje, że w chwili obecnej trwają prace nad Rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników, książek pomocniczych i materiałów dydaktycznych.

Osoby zainteresowane skorzystaniem z programu „Wyprawka” proszone są o zachowanie dowodu zakupu podręczników wystawionego imiennie na rodzica (faktura lub rachunek) i dowiadywanie się w okresie wakacyjnym w sekretariacie szkoły o terminiewarunkach składania wniosków.

Projekt zakłada udzielenie pomocy w formie dofinansowania zakupu podręczników w:

• klasie I szkoły podstawowej (dochód na osobę w rodzinie nie może być większy niż 539 zł netto),
  • klasie II-III oraz V szkoły podstawowej (dochód na osobę w rodzinie nie może być większy niż 456 zł netto),

Dofinansowanie zakupu podręczników w roku 2013 będzie wynosić:

• dla uczniów klas I - III szkoły podstawowej; do kwoty 225 zł
  • dla uczniów klasy V szkoły podstawowej; do kwoty 325 zł

W uzasadnionych przypadkach (tj. m.in. bezrobocia, niepełnosprawności, ciężkiej lub długotrwałej choroby, zdarzenia losowego) pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników będzie przysługiwać również uczniom pochodzącym z rodzin, które nie spełniają kryterium dochodowego – na podstawie decyzji dyrektora szkoły, do której uczęszcza uczeń.

Szczegółowe informacje nt. programu zostaną podane po wejściu w życie ww. Rozporządzenia.

Całe pismo można przeczytać tutaj.