"WIRTUOZ" w PSP 9

Koncert grupy WIRTUOZW dniu 19 kwietnia uczniowie klas IV - VI wysłuchali audycji ŁÓDZKIEGO BIURA KONCERTOWEGO "WIRTUOZ", której temat brzmiał: "DLACZEGO INSTRUMENTY GRAJĄ?". Marek Kubisiak, Bogdan Grad i Piotr Pietrzak zaprezentowali instrumenty oraz przykłady ich wykorzystania w muzyce klasycznej, ludowej i rozrywkowej. Uczniowie mogli zobaczyć i posłuchać jak brzmi flet, klarnet, saksofon sopranowy, buzuki, gitara akustyczna, czy gitara elektryczna. Na koniec wybrani uczniowi  spróbowali zagrać na instrumentach perkusyjnych i wspólnie z zespołem wykonali utwór "La Bamba" Los Lobos. Wszystkim towarzyszył dobry humor i fajna zabawa.

Więcej zdjęć w GALERII (kliknij tutaj).