Góra Grosza 2016

To już siedemnasta edycja Góry Grosza, akcji zbierania monet w całej Polsce, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Niektórzy z Was są z nami od lat, inni po raz pierwszy się do nas przyłączą.To dzięki Wam nasza działalność jest możliwa.

Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Nasz Mały Samorząd Uczniowski również w tym roku łączy się ze wszystkimi uczniami ze szkół w całej Polsce. Uczniowie nie zawodzą, każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady:

Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

Wyniki Góry Grosza w naszej szkole.