ERASMUS+ w Londynie - kurs językowy w sierpniu

W dniach od 5 do 19 sierpnia 2017 r. nauczyciele naszej szkoły: Beata Badeńska, Martyna Liwanowska, Grażyna Pietroń, Małgorzata Radzimowska, Grażyna Smoleń, Magdalena Staszewska, Bogumiła Szałowska i Agnieszka Werniewicz miały przyjemność uczestniczyć w 30 godzinnym kursie języka angielskiego w szkole Language Link w Londynie. Kurs w całości został sfinansowany ze środków Komisji Europejskiej w ramach Programu Erasmus+„Podwyższamy kwalifikacje, lepiej uczymy”.

Zajęcia w szkole odbywały się codziennie od 9.00 do 12.00. Były one prowadzone w małych grupach i miały formę praktycznych warsztatów z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych, tablicy interaktywnej oraz innych materiałów audiowizualnych. Podczas zajęć nasi nauczyciele: Susanne, Roxana i David stosowali różnorodne metody pracy (m.in. pracę z książką, gry dydaktyczne, zabawy integracyjne), które sprzyjały utrwalaniu zdobytych wiadomości i umiejętności. Nasze grupy składały się z osób pochodzących z Włoch, Brazylii, Chin, Niemiec, Francji i Meksyku.

Spotykając się ze studentami z innych krajów rozmawiałyśmy z nimi o kulturze i tradycjach panujących w ich krajach ojczystych. Przebywanie w tak zróżnicowanej grupie dało nam większą pewność siebie w prowadzeniu rozmów i przyczyniło się do wzbogacenia zasobu angielskich słów. Zostałyśmy też zmotywowane do pokonywania barier językowych i kontynuowania nauki języka angielskiego. W ostatnim dniu nauki w międzynarodowej szkole językowej otrzymałyśmy Certyfikaty ukończenia kursu.

Przez cały ten czas byłyśmy zakwaterowane w angielskich rodzinach, co również umożliwiło nam podniesienie naszych kompetencji językowo – komunikacyjnych oraz lepsze poznanie codziennego życia i zwyczajów tamtejszych ludzi.
Londyn obfituje w wiele wspaniałych zabytków, muzeów, ciekawych miejsc. Dlatego też każdego dnia, po zakończonych zajęciach w szkole, udawałyśmy się na ich zwiedzanie. Dzięki temu, że wzięłyśmy udział w projekcie mogłyśmy zobaczyć m.in. Opactwo Westmisterskie - najważniejszą świątynię anglikańską, w której odbywają się koronacje na królów i królowe Anglii i Wielkiej Brytanii, słynną zmianę warty przy Pałacu Buckingham – oficjalnej rezydencji brytyjskich monarchów, „wieżę zegarową” - Big Ben oraz przepiękne obrazy słynnych malarzy (Leonarda da Vinci, Vincenta van Gogha, Caravaggio), które znajdują się w National Gallery na Trafalgar Square. Będąc w Londynie mogłyśmy również przespacerować się po słynnym moście Tower Bridge, a także odpocząć w przepięknych i niezwykle zadbanych parkach, wśród których na naszą szczególną uwagę zasłużył Kensington Gardens oraz park w Greenwich, w którym przebiega południk zerowy.

Będąc w muzeach, galeriach, restauracjach, sklepach oraz poruszając się środkami komunikacji miejskiej, zwłaszcza słynnym angielskim metrem, cały czas doskonaliłyśmy umiejętność posługiwania się językiem angielskim.
Podczas pobytu w Londynie bardzo urzekła nas życzliwość otaczających nas ludzi - wykładowców i kolegów ze szkoły, naszych gospodarzy, pracowników sklepów i restauracji, a także mieszkańców. W razie jakiejkolwiek potrzeby zawsze mogłyśmy liczyć na czyjąś pomoc.

Udział w projekcie bez wątpienia wpłynął na poprawę naszych kompetencji w zakresie języka obcego, pozwolił zdobyć nowe doświadczenia oraz poszerzyć naszą dotychczasową wiedzę. Ponadto był dla nas również fantastyczną przygodą, a miejsca, które odwiedziłyśmy i ludzie, których poznałyśmy na zawsze pozostaną w naszej pamięci. Wyjazd na kurs zagraniczny przyniósł nam wiele osobistych korzyści: nabrałyśmy pewności w mowie w języku angielskim, nawiązałyśmy międzynarodowe kontakty i upewniłyśmy się w przekonaniu, że warto inwestować w rozwój osobisty i zawodowy. Od września kontynuujemy doskonalenie znajomości języka angielskiego poprzez uczestnictwo w dodatkowych lekcjach lub konwersacjach w języku angielskim.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w GALERII.

Beata Badeńska
Martyna Liwanowska