ERASMUS+ w Londynie - kurs językowy w lipcu

W dniach od 9 do 23 lipca 2017 r. nauczyciele naszej szkoły: Agnieszka Sułek, Barbara Jazłowiecka, Elżbieta Basińska, Agnieszka Suwalska, Marzena Szeliga oraz Anna Domagała uczestniczyły w intensywnym kursie języka angielskiego w Language Link w Londynie.

Kurs Podwyższamy kwalifikacje, lepiej uczymy został realizowany w ramach programu Mobilność kadry edukacji szkolnej program Erasmus+ 2016 i zorganizowany dla osób z wielu państw – przede wszystkim członków Unii Europejskiej w całości sfinansowany ze środków Komisji Europejskiej. Kurs miał na celu pogłębienie posługiwania się językiem angielskim, poznanie systemów edukacyjnych, metod pracy, zapoznanie z tradycją i kulturą Wielkiej Brytanii, nabycie umiejętności personalnych i otwartości na różne kultury. Wśród uczestników były osoby z Hiszpanii, Niemiec, Francji, Włoch, Meksyku oraz Japonii.

Zajęcia w szkole odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 12.00. W trakcie zajęć kładziono szczególny nacisk na opanowanie praktycznej mowy, poznanie nowego słownictwa oraz zasad gramatyki. Zajęcia były prowadzone przez znakomitych, doświadczonych wykładowców ze szkoły językowej Language Link. Kurs odbywał się w małych grupach w formie warsztatów z wykorzystaniem środków multimedialnych. Szkolenie obejmowało 30 godzin. Codziennie po zajęciach szkoła organizowała wycieczki bliższe i dalsze pod opieką przewodnika. Uczestniczyłyśmy w całodziennej wycieczce do Oxfordu i spotkaniu integracyjnym szkół językowych English UK London Summer Garden Party 2017.

Zwiedzanie Londynu i wykorzystanie języka w praktyce odbywało się również poprzez samodzielne zwiedzanie miasta. We visit the most important places and monuments of London: the British Museum, the Victoria and Albert Museum, the Natural History Museum, the Science Museum, the Prince Albert statue in Kensington Gardens, the Kensington Palace, the Hyde Park, the Tower of London, the Tower Bridge, the HMS Belfast, the Winchester Palace, the Southwark Cathedral, Brought Market, Tate Modern, Millenium Bridge, Trafalgar Square, the National Gallery, Platform 9, at the King's Cross Station, St Dunstan in the East - garden in the ruins of the church, Kew Garden and Greenwich. Dzięki tym działaniom można było poznać wnikliwie kulturę i tradycje związane z Wielką Brytanią.

Ogromną zaletą było zakwaterowanie w prywatnych domach w Londynie. Codzienny kontakt i rozmowy z właścicielami domów wpływały na poprawę naszych kompetencji językowo – komunikacyjnych, jak również na lepsze poznanie i zrozumienie zwyczajów rodziny angielskiej.

Kurs w Anglii pozwolił nam na kontakt z innymi nauczycielami, a zebrane doświadczenia z pobytu pozwolą nam na przekazanie informacji zarówno nauczycielom poprzez propagowanie programu Mobilność kadry edukacji szkolnej program Erasmus+ 2016, jak również i uczniom wykorzystując zdobytą wiedzę i umiejętności. Prezentacje, filmy i zgromadzone materiały na pewno zachęcą dzieci do pogłębiania wiedzy na temat kultury i zwyczajów panujących w krajach anglojęzycznych i znacząco wpłynie na większą motywację do nauki języka angielskiego.

Ukończony kurs miał bardzo duży wpływ na nasz rozwój zawodowy i osobisty, a mianowicie:

• zachęcił nas do wprowadzenia bardziej refleksyjnego podejścia w sposobie nauczania,
  • zwiększył naszą wiedzę na temat nowych metod nauczania,
  • wpłynął na poprawę naszych kompetencji językowych,
  • zwiększył nasze perspektywy zawodowe i umiejętności w zakresie organizacji i zarządzania klasą,
  • zachęcił do udziału w innych działaniach programów Unii Europejskiej,
  • zmotywował do dalszego rozwoju zawodowego,
  • pomógł nam lepiej motywować własnych uczniów,
  • pomógł zwiększyć wymiar europejski w pracy naszej szkoły,
  • pozwolił nam zdobyć nowe doświadczenia, kulturę i wiedzę, co mamy nadzieję umożliwi na skuteczniejsze kształtowanie europejskiej przynależności i tożsamości wśród uczniów oraz postawę tolerancji i otwartości na świat.

Kurs nie tylko był wspaniałym doświadczeniem, ale też fantastyczną przygodą. Nie tylko w pełni spełnił nasze oczekiwania, ale znacznie je przerósł. Zarówno zajęcia prowadzone w profesjonalny sposób, dobór zagadnień i niezwykle interesująca forma szkolenia pozwoliła na doskonałą ocenę kursu. Wyjazd na zagraniczny kurs stanowi dla nas wielką motywację do podejmowania nowych wyzwań w pracy z dziećmi.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w GALERII.

Uczestniczki kursu:
Agnieszka Sułek