Comenius - wizyta gości z Hollandii i Wielkiej Brytanii

W dniach 20 -24 marca 2014 roku nasza szkoła miała okazję gościć uczniów i nauczycieli z Holandii i Wielkiej Brytanii, w ramach projektu Comenius – Back to the Future.

Pierwszego dnia nasi goście uczestniczyli w obchodach I-go Dnia Wiosny zatytułowanych „Wiosna w Europie”. W czasie imprezy prezentowane były symbole, postaci, piosenki oraz tańce krajów takich jak Polska, Holandia, Wielka Brytania i Francja. Uczniowie oraz nauczyciele mieli również okazję uczestniczyć w Festiwalu Zupy w Zespole Szkół Spożywczych i Hotelarskich w Radomiu.

Podczas wizyty w szkole gastronomicznej nasi goście poznali historię szkoły, uczestniczyli w degustacji wypieków oraz zapoznali się z właściwą obsługą gości w hotelu. W tym dniu uczestnicy projektu wzięli również udział w wycieczce do Muzeum Wsi Radomskiej, gdzie mogli poznać zwyczaje topienia Marzanny. Uczestniczyli w lekcjach ceramiki, pieczenia chleba oraz dekorowania pisanek. Każdy z uczestników warsztatów poznał techniki lepienia i wypalania gliny oraz własnoręcznie wykonał kilka form ceramicznych. Mógł zrobić własną pisankę oraz samodzielnie uformował bułkę z ciasta drożdżowego, która została wypieczona.

Kolejny dzień uczestnicy projektu mieli zorganizowany przez gospodarzy (uczniów naszej szkoły). Po całym dniu pełnym wrażeń, spędzonych na wycieczkach i innych atrakcjach przyszedł czas na prezentacje artystyczne. Wieczorem uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności wokalne i taneczne oraz aktorskie w Galerii Łaźnia. Zadaniem uczniów było przedstawienie piosenek i tańców, współczesnych i starszych popularnych w ich kraju.

Ostatniego dnia wszyscy uczestnicy projektu wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Zwiedzali Stare Miasto, Centrum Nauki „Kopernik”, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Stadion Narodowy.

Zachęcamy do oglądania zdjęć w GALERII.

Dodatkowe informacje